كوپلر چيست؟

۰ بازديد

در جواب به پرسش كوپلر چيست؟ در صورتي كه قصد داشته باشيم به صورت خلاصه پاسخ اين پرسش را بدهيم، بايستي اذعان كرد كوپلرها قطعات مكانيكي براي اتصالات دو آرماتور در امتداد هم يا اين كه در خمش هاي 90 درجه هستند كه جنس سخت و مقاومت بالايي را دارا هستند.

به كار گيري از اين قطعات مكانيكي امروزه با اعتنا به ساختار آن و مزاياي اقتصادي و كاربري كه دارد، در ساخت بسيار كلان ميباشد. در اين مقاله با موضوع كوپلرچيست، درخدمت شما هستيم.

مي بايست تكميل كنيم كه كوپلر در واقع يك قطعه مكانيكي ميباشد كه جنس آن از فولاد CK45 بوده و غالبا در مهندسي براي اتصال ميلگردها و آرماتورها در اندازه هاي متفاوت به كار گيري ميشوند.

 اين قطعه سبب مي‌شود تا دو آرماتور ساختاري يك دست پيدا نمايد و به هم متصل خواهد شد. اين كوپلر يا اين كه به عبارتي كوپلينگ ها نقش مهمي مانند اورلپ ها دارند كه استحكام و عملكرد آن به مراتب بيشتر ميباشد.

آنان معمولا همان طور كه در بالا گفتيم، در بنا هاي بتني مورد به كار گيري قرار ميگيرند. اين قطعه مكانيكي امروزه از شايسته ترين و شناخته گرديده ترين قطعه ها در اتصالات مكانيكي ميباشد كه در نقاط گوناگون يك بنا به كار مي رود و همينطور مي شود به مكان خم هاي آرماتور نيز از اين قطعه استفاده كرد.

كوپلر چيست؟

كاربردهاي كوپلر چيست؟

 • به كارگيري از كوپلرها در ايجاد كرد بنا هايي نظير بيمار‌ستان ها، ساختمان بلند ها، هتل ها، پل ها، منزل هاي مسكوني و …

 • به كار گيري از كوپلر براي جابجايي نيرو ميان آرماتورها در اندازه هاي متفاوت كه به نوعي مي توان آن را ايده آل ترين نوع اتصال براي جابجايي اين نيرو دانست

 • به كارگيري از كوپلرها در كامل شدن بنا هاي عمراني كه ميتواند تعداد متعددي ميله و ميلگرد در آن به كار رفته باشد

 • تعمير و نوسازي ساختمان ها

 • انواع كوپلر

 • همان طور كه گفتيم، كوپلرها غالبا در بنا ها نقش مهمي دارند و در كل نقاط يك بنا بتني يا اين كه به جاي خم هاي آرماتور ميتوانند به كار روند.

انواع كوپلر

 • كوپلرهاي استاندارد: كوپلرهاي مياني به دو نوع كوپلر با رزوه چپ و راست و كوپلر تبديل تقسيم بندي ميشوند كه از مرسوم ترين قطعات اتصالات مكانيكي مي باشند.

 • كوپلر انتهايي: اين كوپلرها براي خم هاي 90 سكو كه ميتوانند در يك بنا بسيار وجود داشته باشند و عمل را نقص‌ نمايند به عمل مي رود. اين كوپلرها دارنده پباده سازي مخروطي شكل بوده و با اعتنا به آئين نامه ACI-355 پباده سازي گرديده اند.

 • همچنين بايستي به گونه هاي ديگر كوپلر اشاره نمود كه عبارتند از:

 • كوپلر پيچي قفل شونده

 • كوپلر مكانيكي

 • كوپلر پلي اتيلن

 • كوپلر گروتي

 • كوپلر پرسي

 • كوپلر تبديلي

 • كوپلر جوشي

 • كوپلر چپ و راست

كوپلر استاندارد

كوپلراستاندارد يك نوع از پر استفاده ترين و پر مصرف ترين نوع كوپلر ( وصله مكانيكي ) ها ( گونه هاي كوپلر يا اين كه وصله مكانيكي : كوپلر انتهايي، كوپلر پيچي، كوپلر تبديل، كوپلر جوشي بنا، كوپلر چپ و راست و … ) به‌حساب مي‌آيد كه در تمامي مكان سازه هاي بتني امكان مصرف را دارا مي باشد. كوپلر استاندارد را اصطلاحا كوپلر رزوه را ستگرد نيز خطاب مي نمايند و اين اسم گذاري به اين دليل ميباشد كه رزوه داخلي كوپلر استاندارد از نوع راستگرد است .

كاربرد كوپلر استاندارد

كوپلر استاندارد هنگامي امكان مصرف پيدا مي نمايد كه قابليت و امكان چرخش آرماتور ها ( دست كم يكي آرماتورها ) در درون بتن وجود داشته باشد.

كوپلر استاندارد براي ميلگرد هاي با سايز 16 تا 50 ايجاد مي گردد كوپلر استاندارد يا اين كه كوپلر رزوه راستگرد جهت تحمل نيرو هاي وارده براي آرماتور رده S 500 AVI و مطابق با آئين نامه ACI318 از نوع تيپ 2 پباده سازي گرديده است ، به اين ترتيب مطابق آئين نامه نام برده سواي محدوديت در كليه بخش هاي بنا قابل به كار گيري است و لذا ضايعات آرماتور ها به صفر خواهد رسيد .

به صورت نرمال توصيه مي شود در ستون ها برش ميلگرد ها به ارتفاع 6 متر شكل گيرد، كه در اين صورت تعداد كوپلر لازم هم كاهش خواهد يافت.

كوپلر پيچي

از كوپلر پيچي وقتي كه آرماتور هاي ما از ارتفاع كمي برخوردار باشند، جهت ساخت اتصال مكانيكي در آرماتور ها به كارگيري شود. درواقع مواردي كه ارتفاع آرماتور ها نزديك به 20 سانتي متر هستند، كوپلر پيچي امكان استفاده را پيدا كرده و آرماتور بندي را ميسر خواهد ساخت.

كوپلر گروتي

اين نوع كوپلر، ابزاري ايده‌ال براي وصله ميلگرد در قطعات پيش ساخته بتني هست. با به كار گيري از اين نوع وصله مي‌توان قطعات پيش‌ساخته را به راحتي و فقط با تزريق گروت از مجاري در نظر گرفته شده به يكديگر متصل كرد.

اين وصله ها در يك پايان دارنده يك محفظه براي تزريق گروت مي باشد و در انتهاي ديگر اتصال، همچون كوپلرهاي مياني، توسط رزوه اجرا ميشود.

در قطعات پيش ساخته كانال آرماتور بوسيله كوپلرهاي مياني بسته ميشود و در بخش اتصال دو رديف به يكديگر كوپلرهاي گروتي تعبيه مي گردند. كه از يك سمت به ميلگردها طولي بوسيله رزوه اتصال مييابد و سمت ديگر آن با به كارگيري از درپوش‌هايي مسدود مي گردد تا در طول عمليات بتن‌ريزي با بتن لبريز نشود. بعد از بتن ريزي و فراهم شدن قطعات و جابجايي آن‌ها به محل نصب، ميلگرد انتظار رديف قبلي وارد محفظه كوپلر گروتي گرديده و گروت از طريق لوله‌هايي كه به محيط متصل هستند تزريق مي گردد تا محيط كاملا از گروت لبريز گردد.

اين نوع وصله مكانيكي علاوه بر استفاده در تشكيل دادن قطعات پيش‌ساخته، از سوي ديگر قادر است براي ادامه دادن ميلگردهايي كه ارتفاع آنان از ارتفاع مهاري كمتر ميباشد به كار گرفته گردد.

در برخي مورد ها به دلايل متفاوت نظير خطا انساني و يا اين كه بريده شدن ميلگردهاي انتظار بوسيله سارقين ارتفاع مهاري ميلگردهاي انتظار براي وصله ميلگردها كوتاه مي گردد.

در اين مورد ها مي بايست از روش و يا ابزاري براي امتداد ميلگردهاي انتظار بهره مند شد. كوپلرهاي گروتي مي توانند همچون كوپلرهاي پيچي براي امتداد ميلگردهاي انتظار به كارگيري شوند. ولي از آن جا كه اين نوع از وصله‌هاي مكانيكي هزينه به مراتب كمتري نسبت به كوپلرهاي پيچي دارا هستند، مي توانند در مواقعي كه در مشكلات مالي در پروژه اذن به كار گيري از كوپلرهاي پيچي را نمي‌دهد، جايگزين قابل قبولي براي كوپلرهاي پيچي باشد.

كوپلر تبديلي

اين كوپلر با داشتن دو سايز گوناگون در دو طرف قابليت و امكان اتصال دو آرماتور با قطرهاي مختلف را مهيا مياورد. كوپلرهاي تبديل با اختلاف يك سايز در دو طرف از محصولات دائمي اتصالات مكانيكي كاوه گستر بوده و در شكل نياز مصرف كننده، كوپلر تبديل با هر سايز درخواستي ايجاد مي‌شود . اين نوع كوپلر براي ميلگرد سايز 20 تا 50 در كمپاني هاي اتصالات مكانيكي ساخت و ساز مي گردد.

كوپلر چپ و راست چه ميباشد؟

كوپلر چپ و راست در صورتي مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه در هيچ يك از آرماتورها قابليت چرخش نياز نباشد. رزوه داخلي كوپلر از يكطرف راست گرد و از طرف ديگر چپ گرد است.

در كوپلر چپ و راست رزوه هاي توليد گرديده در انتهاي دو آرماتور يك كدام از راست گرد و ديگري چپ گرد هستند. با چرخاندن كوپلر چپ و راست رزوه هاي دو آرماتور با كوپلر مشغول گرديده و به دنبال آن رزوه ها تا آخر درون كوپلر بسته خواهند شد.

كوپلر چپ و راست براي ميلگرد سايز 16 تا 50  ايجاد مي گردد و امكان ساخت كوپلر به طور مخصوص با ارتفاع و گام درخواستي وجود دارد.

اما خوب ميباشد بدانيد محصول كوپلرچپ و راست توليدي  عموماً فولاد آلياژي 1.1191 ميباشد همينطور ساخت كوپلر هاي منحصر به فرد براي مفاد خاص امكان پذير است.

مجموعاَ مي توان اذعان كرد كوپلر چپ و راست را مي قدرت نوعي از كوپلر دانست كه در وضعيت خاص استفاده مي شود ، كوپلر چپ و راست وقتي كه آرماتورها قابليت چرخش را ندارند كاربرد دارد، يعني درفرصت اتصال كوپلر چپ و راست ، كوپلر را بايستي بچرخانيم و آرماتور را به يكديگر وصل كنيم. رزوه كوپلر چپ و راست به صورت يك اتصال چپ گرد و يك اتصال راستگرد است.

قيمت دستگاه كوپلر ميلگرد

قيمت اين كالا نيز همچون مثال هاي مشابه خود در بازار به فاكتورهاي گوناگوني همانند نوسانات بازار ارز مملكت و ارزش تمام شده براي تنظيم مواد اوليه آن بستگي داشته و بر همين اصل نمي توان به صورت ثابت، هيچ ارزش دقيق و تعيين شده اي را براي شما خريداران عزيز اعلام كنيم.

سخن پاياني

ما در اين مقاله به طور كامل به شما توضيحاتي در رابطه با كوپلر، انواع كوپلر و قيمت كوپلر ارائه نموديم كه در صورت مطالعه كامل اين مقاله هيچ گونه ابهامي در رابطه با كوپلر براي شما باقي نمي ماند.

در پايان از شما سپاس گذاريم كه تا انتهاي مقاله با ما همراه بودين. اگر سوالي در رابطه با كوپلر و انواع آن داشتيد، در قسمت كامنت ها براي ما ارسال نماييد تا در اسرع وقت كارشناسان ما به سوال شما پاسخ دهند.

مزاياي خريد آنلاين لباس بچه گانه دخترانه

۰ بازديد

به گزارش همشهري آنلاين، خريد لباس بچه‌گانه احتمالا بسيار دشوارتر و پيچيده‌تر از خريد براي نوزاد است. زيرا براي تامين امنيت و راحتي نوزادها معمولاً از لباس‌هاي ساده‌تر با كمترين تزئينات شامل تور و نگين و غيره استفاده مي‌شود. با توجه به تنوع بالاي برندها و انواع پوشاك دخترانه، ممكن است دچار سردرگمي شده باشيد. براي رهايي از اين مشكل و تجربه يك خريد رضايت بخش، در ادامه معيارها و نكات مهم در هنگام خريد لباس بچه گانه دخترانه را برايتان بازگو مي‌كنيم.

راهنماي خريد لباس بچه دخترانه.jpg

 

كيفيت حرف اول را مي‌زند

توجه داشته باشيد كه خريد لباس بچه گانه ارزان بدون در نظر گرفتن كيفيت لباس، براي كودكان كه زمان و انرژي خود را صرف تميز و سالم نگه داشتن آنچه پوشيده اند نمي‌كنند، چندان كار عاقلانه اي نيست. بنابراين، هنگام خريد لباس بچه گانه دقت كنيد كه از كيفيت بالايي برخوردار باشد و با چند بار شستشو و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب زيبايي اوليه خود را از دست ندهد.

كيفيت كالا عمدتاً توسط جنس پارچه، برند و كيفيت دوخت مشخص مي‌شود. بر اين اساس، بهتر است از لباس‌هايي با پارچه مرغوب استفاده كنيد. شايد در نگاه اول مرغوبيت پارچه به صد درصد پنبه بودن آن تعبير شود اما براي لباس كودكان بالاي يك سال لزوماً اينگونه نيست. پارچه‌هاي پنبه صد درصد، مناسب ترين انتخاب براي پوست بسيار حساس نوزادان است. اما با افزايش سن كودك و تحرك بيشتر او، وجود مقداري لاكرا يا اسپان در بافت پارچه مي‌تواند به افزايش عمر و مقاومت بيشتر لباس در برابر خرابي و شستشو منجر شود.

كاربرد لباس‌ها را مشخص كنيد

دختر شما در حال رشد است و به بازي و تحرك بالا نياز دارد. بنابراين، بهتر است لباس‌هاي بيرون و خانگي را با ويژگي‌هاي متناسب با كاربرد آن‌ها انتخاب و خريداري كنيد. شما مي‌توانيد لباس‌هاي از جنس جين و ساتن و داراي كمربند، تور، زيپ و تزئينات متنوع را براي بيرون از منزل، مهماني و مجالس مهم خريداري كنيد؛ اما استفاده از آن‌ها در خانه موجب آزار كودك مي‌شود.

تزئيناتي مانند تور، پاپيون، نگين و غيره كه با چسب به لباس بچه گانه دخترانه مي‌چسبند، در صورت شستشوي مكرر جدا خواهند شد. لباس‌هاي راحتي و خانگي مكرراً كثيف شده و شسته مي‌شوند. به اين ترتيب، لباس‌هايي با تزئينات چسبي به زودي زيبايي خود را از دست مي‌دهند و بهتر است اين تزئينات به لباس دوخته شده باشند. اين امر حتي مي‌تواند امنيت بيشتري به كودك شما ببخشد و از بلعيده شدن تزئينات توسط كودك 1 تا 2 ساله جلوگيري كند.

بهترين رنگ لباس بچه گانه دخترانه

برخي والدين ترجيح مي‌دهند لباس‌هايي با رنگ تيره براي كودك خود تهيه كنند؛ زيرا رنگ‌هاي تيره معمولا كثيفي لباس را پنهان مي‌كنند و زحمت والدين براي شستشوي مكرر آن‌ها را كاهش مي‌دهند. رنگ لباس‌ها به طور چشمگيري در روحيه كودكان مخصوصاً دختران تاثير دارد. بنابراين، توصيه مي‌شود از رنگ‌هاي روشن در انتخاب لباس دخترانه بهره بگيريد.

تركيب رنگ لباس بچه دخترانه

 

متخصصين عقيده دارند كه از طريق انتخاب رنگ لباس‌ها و تاثير آن‌ها بر ناخودآگاه كودك خود مي‌توانيد روحيه و شخصيت وي را پرورش داده و حس مثبت و انرژي بيشتري در كودك خود ايجاد كنيد. براي مثال، رنگ‌هايي با تن‌هاي قرمز موجب افزايش حس هيجان و انرژي در كودكان مي‌شوند. رنگ آبي در مقابل، حس آرامش آن‌ها را افزايش مي‌دهند. همچنين لباس‌هاي صورتي آن‌ها را بامزه تر و دوست داشتني تر نشان مي‌دهند و موجب افزايش حس آرامش در آن‌ها مي‌شوند.

اگر مي‌خواهيد از رنگي بهره بگيريد كه ويژگي‌هاي تلفيقي داشته باشد، لباس بچه گانه دخترانه بنفش را انتخاب كنيد. اين رنگ تجلي گر ثروت و لوكس بودن است و براي مهماني‌ها انتخاب خوبي به نظر مي‌آيد. از طرف ديگر، سبز نيز مي‌تواند انتخابي مناسبي براي تقويت توانايي‌ها و تمركز و همچنين تسكين اضطراب‌ها و استرس‌ها باشد. توجه داشته باشيد كه از سنين 3-4 سالگي بايد از ذوق و سليقه فرزند خود نيز در انتخاب رنگ و طرح لباس‌ها استقبال كنيد. اين امر مي‌تواند اعتماد به نفس كودك را افزايش داده و در ذهن كودك حس مثبتي نسبت به لباس خريداري شده ايجاد كند.

لباس‌هاي تنگ نخريد

لباس‌هاي تنگ ظاهر جذاب و زيبايي دارند؛ اما تنها براي مدت بسيار كمي قابل استفاده هستند. كودكان به سرعت رشد مي‌كنند و قد و وزن آن‌ها دائما در حال تغيير است. بنابراين، خريد لباس بچگانه اي كه دقيقاً سايز آن‌ها است، خريد مقرون به صرفه اي نخواهد بود. لباس بچه گانه خواب و راحتي مي‌تواند يك سايز بزرگتر خريداري شود تا براي مدت طولاني تري قابل استفاده باشد.

از طرف ديگر، لباس‌هاي تنگ مي‌توانند پوست حساس كودك را آزار دهند و به عاملي دست و پا گيري در هنگام بازي و دويدن تبديل شوند. توصيه مي‌كنيم كه راحتي كودك را در اولويت قرار دهيد و لباسي را انتخاب كنيد كه حس آزادي به وي ببخشد. استفاده از شلوارهاي كمر كشي براي اين رده سني انتخاب بهتري است و تعويض آن راحت تر خواهد بود.

استفاده از حراج‌هاي فصلي

تاثير تغييرات فصلي را در خريد لباس بچه گانه دخترانه فراموش نكنيد. كودكان در سال‌هاي ابتدايي زندگي خود سريع تر رشد مي‌كنند و به همين دليل، ممكن است لباس خريداري شده در تابستان گذشته براي سال بعد قابل استفاده نباشد. بهتر است لباس‌ها را يك سايز بزرگتر خريداري كرده و از خريد لباس متناسب با سايز كودك در انتهاي هر فصل خودداري كنيد. در عوض، مي‌توانيد از حراج آخر فصل براي خريد لباس‌هاي با سايز مورد نياز سال بعد بهره بگيريد. لباس بچه گانه‌هايي مانند كاپشن و پليور كه احتمالا ماندگاري بيشتري دارند را با سايز بزرگتر خريداري كنيد كه تا حداقل 2 سال قابل استفاده باشند.

مزاياي خريد آنلاين لباس بچه گانه دخترانه

لباس‌هاي دخترانه معمولا تزئينات بسيار بيشتري دارند و در هنگام خريد نمي‌توانيد از ماندگاري و كيفيت بالاي آن اطمينان پيدا كنيد. اين در حالي است كه در هنگام خريد آنلاين امكان بهره گيري از نظرات و تجربيات ساير خريداران و مشتريان وجود دارد. همچنين خريد حضوري لباس به همراه كودك مي‌تواند بسيار دشوار باشد؛ اما اين دشواري در خريد آنلاين از بين مي‌رود. كافي است در خانه بنشينيد و محصولات و كالاهاي متنوع را در فروشگاه‌هاي اينترنتي بررسي و مقايسه كنيد. در انتها، خريد شما در مدت زماني كوتاه درب منزل به دست شما مي‌رسد.

خريد اينترنتي به شما اين فرصت را مي‌دهد كه در فروشگاه‌هايي از سراسر ايران به دنبال كالاي مورد نياز خود بگرديد و محدوديت جغرافيايي را از خريد خود حذف كنيد. به اين ترتيب، مي‌توانيد كالاهاي مختلف و ويژگي‌هايي مانند قيمت، طراحي، برند، جنس پارچه و... را در آن واحد با يكديگر مقايسه كرده و با دانستن سايز و سليقه فرزند خود، خريدتان را نهايي كنيد. فروشگاه اينترنتي شمال مال با ايجاد امكان پرداخت در محل در سراسر كشور، ارائه بهترين، زيباترين، مرغوب ترين و باكيفيت ترين كالاها به شما عزيزان را تضمين مي‌كند.

 

سوله سازي

۰ بازديد

ما در اين مقاله قصد داريم به شما عوامل موثر بر قيمت و كيفيت در سوله سازي را معرفي نماييم و همچنين به شما راهكاري را ارائه نماييم كه چگونه با سوله سازي دو طبقه در هزينه ها صرفه جويي نماييد.

عوامل موثر بر قيمت سوله سازي

عرض و ارتفاع از مهمترين عناصر در سوله سازي هستند. اسپردها و ارتفاعات تعيين مي كند كه در هر متر مربع چند كيلوگرم فولاد بايد مصرف شود. دانستن اين وزن در هر متر به شما اين امكان را مي دهد كه وزن كل سازه را با توجه به طول آن تعيين كنيد. اما اين تمام مسئله نيست، تا كنون فقط هزينه پروژه اسكلت فلزي را متوجه شده ايد و علاوه بر اسكلت فلزي، به تعيين قيمت فونداسيون و بنايي و سقف نيز براي تعيين قيمت سوله سازي نياز داريد.

متأسفانه از آنجايي كه فونداسيون و سنگ تراشي در تخصص ما نيست، از قيمت گذاري آن خودداري مي كنيم، اما در نظر داشته باشيد كه پلان فونداسيون بايد توسط شركت سوله سازي به صورت رايگان در اختيار شما قرار گيرد. يكي ديگر از مواردي كه روي قيمت تاثير مي گذارد وضعيت خاك شماست كه بايد با توجه به تراكم خاك و مقاومت آن مشخص شود. در برخي موارد اگر زمين ناهمواري و اختلاف سطح زيادي دارد بايد بدانيد كه اين مشكل بايد حل شود و سطح زمين بايد صاف باشد كه مي تواند هزينه هاي پنهاني را براي شما ايجاد كند.

نوع ديواري كه بايد استفاده كنيد بستگي به هدف شما دارد، اما در اينجا برخي از انواع ديوار ارزان قيمت معرفي شده است:

 • بلوك

 • آجر

 • آجر دو طرفه

 • ساندويچ پانل و غيره.

سوله سازي دو طبقه چيست؟

سولهها مي توانند داراي چند طبقه باشند. برخي از كارفرمايان در برخي موارد سوله دو طبقه را سفارش مي دهند كه مي توان اين كار را انجام داد. به طور كلي كاربري هايي مانند پذيرايي در شركت هاي صنعتي كه ترجيح مي دهند طبقه دوم اداري باشد و ساير كاربري ها تصميم به ايجاد طبقه دوم مي گيرند.

وقتي كه در سوله سازي به طبقات يك سوله اضافه مي شود، چندين بحث جديد ايجاد مي شود:

 اول اينكه ارتفاع سوله افزايش مي يابد و اين باعث مي شود بار باد در سوله كارآمدتر شود، بنابراين سازه بايد قوي تر باشد زيرا به معناي مصرف بيشتر فولاد و افزايش قيمت است

نكته بعدي بار و فشار است كه از طبقه دوم وارد سازه مي شود، هر چقدر از طبقه دوم براي تجهيزات سنگين استفاده شود، سازه بايد به همان اندازه استحكام داشته باشد، اما نكته مهم در اينجا اين است كه وقتي طبقه دوم بار و فشار باشد، زلزله مي تواند تهديدي بزرگتر از باد باشد.

حال به منظور رفع اين مشكل بايد فولاد بيشتري مصرف شود كه دوام سوله را به حد استاندارد مي رساند. بنابراين متوجه شديم كه براي يك سوله دو طبقه، سازه بايد مستحكم شود كه قطعاً منجر به افزايش قيمت قابل توجهي مي شود كه در زماني كه قيمت زمين در اين منطقه بالا باشد، از نظر اقتصادي به صرفه خواهد بود. اما اگر قيمت زمين بالا نيست، بهتر است زمين بيشتري خريداري كنيد و متراژ سوله سازي را افزايش دهيد يا از 2 سوله استفاده كنيد.


 

 

رفع مشكلات رايج يخچال

۰ بازديد

راه حل هاي ساده براي چهار مشكل رايج يخچال را بياموزيد: خرابي يخ ساز، نشت آب روي زمين، خرابي خنك كننده و سر و صداي زياد.

يخچال يكي از معدود وسايلي است كه در خانه شما به طور مداوم در روز يا شب كار مي كند و غذاي شما را سرد نگه مي دارد. اگر در نظر بگيريد كه يك يخچال چقدر بايد كار كند، در واقع بسيار شگفت انگيز است كه آنها به ندرت خراب مي شوند. در موارد نادري كه يخچال شما از كار مي افتد، ممكن است با هزينه تعميرات بالا و هزينه جايگزيني تمام مواد غذايي از دست رفته مواجه شويد. نترس! اين مقاله اينجاست تا هر آنچه را كه بايد در مورد تعمير يخچال فريزر خود بدانيد را به شما بگويد. ممكن است تعجب كنيد كه بدانيد تعميرات در واقع بسيار آسان است و فقط به دانش كمي در مورد دستگاه و كمي صبر نياز دارد. بياييد با برخي از اطلاعات اوليه شروع كنيم.

يخچال و فريزر از دو جزء اصلي تشكيل شده است: كويل كندانسور و كويل اواپراتور. يك خنك كننده مايع توسط يك كمپرسور و يك موتور از طريق اين سيم پيچ ها به گردش در مي آيد. مايع مبرد در كندانسور خنك مي شود. سپس به سمت اواپراتور جريان مي يابد. در اواپراتور، هواي دستگاه با تماس با سيم پيچ پر از مايع خنك مي شود. كندانسور يخچال يا فريزر سيم پيچ بيروني دستگاه است. اواپراتور سيم پيچ در داخل است. مايع خنك كننده توسط يك كمپرسور در سيستم به گردش در مي آيد.

ابزار مورد نياز

 • پيچ گوشتي 4 در 1

 • آچار قابل تنظيم

 • سشوار

 • برس بلند

 • راننده مهره

 • وكيوم

رفع مشكلات رايج يخچال

تعمير يخچال فريزر ال جي به احتمال زياد مي توانيد تعمير يخچال را خودتان حل كنيد، مقداري پول پس انداز كنيد و از هزينه و ناراحتي يك قرار سرويس جلوگيري كنيد. مقاله زير شما را با ساده ترين راه حل ها براي رايج ترين خرابي هاي يخچال آشنا مي كند.

حل مشكل تعمير يخساز يخچال

 • به جاي جستجوي «سرويس يخچال در نزديكي من»، از اين راهنما براي تعمير يخچال خود استفاده كنيد.

 • زماني كه يك يخ ساز كار نمي كند يا فقط مكعب هاي ريز توليد مي كند، معمولاً به اين دليل است كه منبع آب تا حدي يا به طور كامل مسدود شده است.

 • براي پيدا كردن و رفع انسداد، سه نقطه مشكل رايج را بررسي كنيد. در مراحل زير به جزئيات بيشتري خواهيم پرداخت.


پاكسازي تتو و هاشور ابرو

۰ بازديد

پاكسازي تتو و هاشور ابرو پاك كردن تتو، خالكوبي و هاشور ابرو 100?? بدون زخم و خونريزي با بروزترين دستگاه ليزر كيوسوئيچ تحت نظر پزشك


شـركت سـانا تجـارت اسـپرلوس

۰ بازديد

‎‎دستگاه كاهش مصرف سوخت شـركت سـانا تجـارت اسـپرلوس بـا هـدف حمايـت از نخبـگان كشـور عزيزمـان ايـران و كمـك بـه تجـاري سـازي دسـتاوردهاي ايـن عزيـزان تشـكيل و در ايـن راسـتا اقـدام بـه سـرمايه گـذاري و توليـد محصـوالت مختلـف دانـش محـور نمـوده اسـت. فعاليـت ايـن شـركت در زمينـه هـاي مختلـف ماننـد الكترونيـك، مكانيـك، انـرژي ، پليمـر و شـيمي مـي باشـد .

‎دسـتگاه كاتاليـزور الكترونيكـي مذكـور كـه بـر روي انژكتـور خـودرو نصـب مـي گـردد قـادر بـه كاهـش 30 درصـدي مصـرف سـوخت و افزايـش قابـل توجـه شـتاب و راندمـان خــودرو شــده و آاليندگــي را حداقــل 50 درصدكاهــش مــي دهــد ايــن كيــت همچنــان قـادر بـه افزايـش طـول عمـر كاتاليسـت خـودرو تـا 2 برابـر مـي گـردد.


خدمات تخصصي دكتر سارا پيشوا در زمينه كامپوزيت دندان

۰ بازديد

C:UsersmahdiDesktopNew folder (4)importance-of-***metic-dentistry-od1aqyafvjeek7cf8zw9mdlrhnyan0w6t0zpdfz5ag.jpg

بهبود لبخند ساده تر از چيزي است كه به نظر مي رسد. دندانپزشكي زيبايي بر روي بهبود ظاهر دندان ها، لثه ها و بايت تمركز دارد. بسته به آنچه كه بيمار به دنبال آن است، دندانپزشكي زيبايي را مي‌توان به روش‌هاي مختلفي ارائه كرد. چه سفيد كردن دندان، روكش، روكش، بريس، و موارد ديگر. همه از طريق دندانپزشكي زيبايي انجام مي شود.

سفيد كردن دندان يك روند محبوب در بين تمام سنين است. اين روش يك روش مقرون به صرفه براي روشن كردن لبخند شما سريعتر از مسواك زدن است. هنگامي كه تصميم به سفيد كردن دندان هاي خود داريد، پزشك از يك ماده سفيد كننده، يك سفيد كننده ايمن استفاده مي كند و آن را روي دندان هاي شما اعمال مي كند. اين كار لكه هاي ناشي از سيگار، قهوه، شراب يا ساير غذاها و نوشيدني هاي رنگي را اصلاح مي كند. براي حفظ سفيدي، مسواك زدن و نخ دندان كشيدن، بهداشت عمومي دهان باعث حفظ طراوت و درخشندگي دندان ها مي شود.

دكتر سارا پيشوا يكي از پزشكان متخصص در زمينه زيبايي دندان است كه با بهرهگيري از تجيزات فوق پيشرفته خدمات بسيار ويژه اي را ارائه مي دهد و همواره هدف خود را كسب رضايت مشتريان قرار داده است. كامپوزيت دندان و لمينت دندان دو مورد از خدمات تخصصي دكتر سارا پيشوا است كه با بهترين كيفيت در كلينك ايشان انجام مي گيرد.


كامپوزيت دندان 

كامپوزيت دندان يا كامپوزيت هاي مبتني بر رزين، مواد مصنوعي هستند كه ماتريس پليمري را با پراكندگي شيشه، مواد معدني يا ذرات پركننده رزين و/يا الياف كوتاه توسط عوامل جفت كننده تركيب مي كنند. درست مانند آمالگام دنداني، از آنها براي بازسازي ساختار دندان از دست رفته در اثر ضربه، پوسيدگي يا ساير بيماري ها استفاده مي شود. كامپوزيت ها همچنين مي توانند به عنوان سيمان براي روكش ها و روكش هاي سيماني و غيره استفاده شوند. در حالي كه آمالگام در دندانپزشكي در حال حذف تدريجي است، كامپوزيت ها به يكي از پرمصرف ترين مواد ترميمي زيبايي تبديل شده اند.

C:UsersmahdiDesktopNew folder (4)Are-dental-fillings-really-toxic_614_6062635_0_14115679_1000.jpg

كامپوزيت دندان از نوع سنتي حاوي ذرات نسبتاً بزرگي از سيليس بي شكل زمين و كوارتز هستند كه به آنها خواص مكانيكي خوبي مي دهد اما باعث مي شود سطح ترميم در اثر سايش روزانه زبر شود. علاوه بر اين، بسياري از خرابي هاي ترميم كامپوزيت در سطح مشترك بين دندان و كامپوزيت به دليل جمع شدگي يا شكست چسب ديده مي شود. براي غلبه بر اين، كامپوزيت هاي ميكروپر شده، كامپوزيت هاي نانو پر شده، و ساير كامپوزيت هاي هيبريدي با استفاده از ذرات بسيار كوچكتر (در همان زمان با تنوع زياد در اندازه) براي پر كردن ماتريس توسعه يافتند. با اين پيشرفت ها، سطوح صاف تر به دست مي آيند، مقاومت به سايش افزايش مي يابد و انقباض بدون به خطر انداختن خواص مكانيكي و فيزيكي كاهش مي يابد.


رزين هاي كامپوزيت

تعداد زيادي از محصولات كامپوزيت دنداني در 15 سال گذشته ظاهر شده اند كه همگي داراي ويژگي هاي ساده و مشترك هستند. همه آنها تركيبي از ذرات پركننده معدني پوشش داده شده با سيلان با رزين دي متاكريلات، بيسگليسيديل متاكريلات (BISGMA) يا اورتان دي متاكريلات (UDMA) هستند. در برخي موارد، نسبتي از يك مونومر با وزن مولكولي كمتر مانند تري اتيلن گليكول دي متاكريلات (TEGDMA) براي كاهش ويسكوزيته معرفي مي شود.

 ذرات پركننده مورد استفاده عبارتند از شيشه سيليكات باريم، كوارتز يا سيليكات زيركونيوم كه معمولاً با 5 تا 10 درصد وزن ذرات ميكروسكوپي (0.04 ميكرومتر) سيليس كلوئيدي تركيب مي شوند. بنابراين، مواد كامپوزيت دنداني مدرن، تركيبي از ذرات شيشه يا سراميك هستند كه در يك ماتريس رزين مصنوعي-آلي قابل فوتوپليمريزاسيون پراكنده شده‌اند. مواد پليمري با مواد معدني ريز تقسيم شده، مانند شيشه آلومينوسيليكات باريم يا ساير تركيبات شيشه اي مخلوط مي شوند كه داراي مقدار موثري از اكسيد پرتوپاك هستند كه شيشه حاصل را به اشعه ايكس تبديل مي كند.

بسياري از تحقيقات مستقل نشان مي‌دهند كه رزين‌هاي پرشده BISGMA بهترين خواص فيزيكي را دارند و قوي‌ترين چسب‌ها براي براكت‌هاي فلزي هستند. نرخ‌هاي شكست گزارش‌شده براي براكت‌هاي مبتني بر مش فولادي كه مستقيماً با رزين‌هاي دياكريلات پر شده به هم چسبيده‌اند، بين 1 تا 4 درصد است. 


لمينت دندان چيست؟

لمينت دندان (لمينت پرسلن كه به ونير پرسلن معروف است) پوسته اي نازك است كه بر اساس نياز فرد توسط مواد رنگي دندان طراحي مي شود. اين پوسته ها به منظور تغيير رنگ، شكل، اندازه يا طول دندان ها و بهبود ظاهر آن ها به سطح جلويي دندان ها چسبانده مي شوند.

لمينت پرسلن ساخته شده از لايه هاي نازك چيني مختلف كه با ميناي دندان طبيعي و لايه چسبنده جايگزين مي شود. بر خلاف تصور عموم، براي ساخت لمينت چيني نيازي به تراشيدن دندان نيست و در صورت انتخاب روش درماني مناسب توسط دندانپزشك خاص، تنها مقداري نياز به آماده سازي براي جاسازي لمينت ها بدون آسيب به دندان طبيعي محدود مي شود.

در كنار جنبه زيبايي، عملكرد صحيح لمينت نيز حائز اهميت است و چسبندگي صحيح و قوي دندان هاي طبيعي و لمينت چيني ضروري است. دندانپزشك پس از نصب از رزين هاي حساس به نور استفاده مي كند تا زماني كه لمينت با چشمك زدن اشعه مخصوص محكم شود.


آيا لمينت دندان مي تواند دندان هاي شما را خراب كند؟

خير، اگر دندانپزشك شما متخصص زيبايي با تجربه باشد و تجربه كافي داشته باشد، دندان هاي طبيعي شما آسيبي نمي بينند. دندانپزشك شما از شما مي خواهد كه از دهان و فك خود عكس برداري با اشعه ايكس عمومي بگيريد و دندان هاي شما را معاينه مي كند تا مطمئن شود لمينت دندان براي شما مناسب است. اگر دندانپزشك تشخيص داد كه لمينت انتخاب مناسبي براي شما نيست، گزينه هاي ديگري مانند كامپوزيت ونير، باندينگ دندان، ارتودنسي، سفيد كردن دندان يا فقط كانتورينگ دندان را پيشنهاد مي كند.


مزاياي لمينت دندان

از آنجايي كه لمينت براي همه افراد همانند دندان هاي اصلي و به صورت جداگانه ساخته مي شود، بنابراين تشخيص تفاوت بين لمينت و دندان طبيعي غيرممكن است. لمينت ها بر خلاف دندان هاي طبيعي به دليل استفاده از مواد با تكنولوژي بالا در ساخت آنها در برابر لكه هاي چاي و قهوه مقاوم هستند. لمينت‌ها مي‌توانند سفيدي بالايي براي دندان‌هاي تيره و مقاوم در برابر دندان‌هاي ديگر انجام دهند.

معرفي گوشي موبايل آيفون 13

۰ بازديد

گوشي آيفون سري جديد مانند سري 13 در مدل هاي آيفون 13، 13 ميني، 13 پرو و 13 پرو مكس به بازار عرضه شده است در اينجا قصد داريم نگاهي اجمالي به اين گوشي هاي تلفن همراه داشته باشيم اگر شما هم علاقه مند هستيم با ما همراه باشيد. 

 

C:UsersLove HouseDesktopiphone-13.jpg

آيفون 13 پرو مكس 

آيفون 13 پرو مكس برجسته ترين محصول سري 13 بوده  و در رنگ هاي خاكستري، آبي، طلايي و نقره‌اي  به بازار عرضه شده اين گوشي تلفن همراه در تعداد دوربين ها وكيفيت عكاسي كاملا شبيه به آيفون 13 پرو مي باشد. محصول 13 پرو مكس داراي صفحه نمايشگر 6.7 اينچي است و سيستم عامل نسخه IOS 15  دارد. باتري به كار گرفته شده در اين محصول از نوع ليتيوم – يون مي باشد. آيفون 13 پرو مكس قابليت سوئيچ خودكار بين شبكه هاي 4G  و 5G  را داراست. گوشي تلفن همراه 13 پرو مكس از سيستم شارژر بي سيم Mag Safe نيزپشتيباني مي كند. 

C:UsersLove HouseDesktopگوشي-ايفون-13.jpg

 

آيفون 13 

آيفون 13 در رنگ هاي جذاب و زيباي قرمز، صورتي، خاكستري و آبي طراحي شده است كه براي خريد گوشي آيفون 13 دوست داشتني مي توانيد به سايت تجارت همراه يكتا مراجعه نماييد. 

از ديگر مشخصات برجسته اين محصول مي توان به دو دوربين اصلي با كيفيت 12 مگاپيكسلي و يك دوربين سلفي با كيفيت عكاسي 12 مگاپيكسلي و يك دوربين سلفي و يك SL3D اشاره نمود. آيفون 13 با حافظه داخلي با حجم هاي 128، 256 و 512 گيگابايتي طراحي شده است.

آيفون سري 13 داراي گواهي نامه IP68 بوده كه در مقابل گرد و غبار و آب تا عمق 6 متري به مدت زمان 30 دقيقه مقاوم است.

اين گوشي تلفن همراه مجهز به صفحه نمايشگر Super Reitina XDR OLED ، 6.1 اينچي مي باشد. اين گوشي تلفن همراه داراي تراشه A15 Bionic بوده كه داراي پردازنده با معماري 64 بيتي و سيستم عامل IOS15 مي باشد. 

در آيفون 13 باتري با ظرفيت 3240 ميلي آمپر ساعت از نوع ليتيوم – يون بوده كه قابليت شارژبه كار گرفته شده است . 

اين تلفن همراه دو سيم كارته بوده كه يكي از نوع نانو و ديگري از نوع الكترونيكي (e-sim)  بوده و از شبكه هاي مخابراتي 5G و نسخه بلوتوث 5.0 پشتيباني مي كند.

 

C:UsersLove HouseDesktopايفون-13-پرومكس.jpg

 

آيفون 13 پرو

آيفون 13 پرو در رنگ هاي خاكستري، آبي، طلايي، نقره اي طراحي شده است .از ديگر مشخصات اين محصول به 3 دوربين 12 مگاپيكسلي و يك دوربين TOF 3D LiDAR در پشت گوشي و يك دوربين 12 مگاپيكسلي و يك دوربين  SL 3D است. اين محصول نيز مانند آيفون 13 و 13 پرو مكس داراي گواهي نامه IP68 بوده و صفحه نمايشگري 6.1 اينچي از جنس Reitina XDR OLED دارد. آيفون 13 پرو نيز تراشه اي از نوع A15 Bionic داشته و سيستم عامل IOS 15  دارد.حافظه هاي داخلي  كه براي اين مدل طراحي شده است با فضاهاي 128، 256 و 512 گيگابايت مي باشد.در آيفون 13 پرو  باتري با ظرفيت 3095 ميلي آمپر ساعت از جنس ليتيوم - يون دارد. اين محصول نيز داراي دو محفظه سيم كارتنانو و الكترونيكي (e-SIM)است.

شيشه شير اونت

۰ بازديد

شيشه شير اونت فيليپس اونت يك شركت معتبر و شناخته شده در كشور انگليس است كه در سال 1936 تأسيس شد. اين شركت در ابتدا Cannon Rubber نام داشت و بعدا به اونت تغيير نام داد. مهم‌ترين محصولات توليدي توسط اين شركت محصولات مناسب براي مراقبت از كودك و مادر است. علاوه بر آن محصولاتي مانند شيشه شير و وسايل اوليه نوزاد را توليد مي‌كنند.
موفقيت‌هاي بسيار چشمگير برند سيسموني اونت در دنيا و محصولات با كيفيت توليدي توسط اين برند باعث شد تا در سال 2006 كمپاني فيليپس اين برنر را خريداري كند. فيليپس از شركت‌هاي بسيار مطرح در زمينه توليد محصولات با كيفيت است و تركيب آن با برند اونت باعث پيدايش محصولاتي با كيفيتي بسيار برتر شد. اين كمپاني نيز به فيليپس اونت تغيير نام داد.
سر شيشه توليدي فيليپس اونت
يكي از اولين و بهترين محصولات توليدي برند سيسموني اونت كه در تمام دنيا محبوب و شناخته شده است، سر شيشه سيليكوني است. طراحي و توليد اين سر شيشه‌هاي به نحوي است كه كمترين آسيب را به دهان كودك وارد كرده و به راحتي درون دهان جا مي‌شوند. مواد اوليه به كار برده شده در اين محصول بسيار با كيفيت بوده و كاملا بدون بو و مزه هستند. اين محصول در تمام دنيا شناخته شده و بسيار محبوب و پر كاربرد است.

آژانس املاك HOMAKE

۰ بازديد

املاك زعفرانيه آژانس املاك "HOMAKE" سامانه هوشمند مشاورين املاك،املاك محموديه پل ارتباطي ميان مالك و متقاضي ملك است و راهكاري سريع و ساده براي درخواست خدمات فروش و اجاره‌‌ي املاك اداري،املاك ولنجك

تجاري و مسكوني در محدوده‌هاي مشخص به شمار مي‌رود. با "HOMAKE" معامله‌اي راحت، دقيق و ايمن را تجربه خواهيد كرد.